Сельдь

Оселедець (Clupea) — рід риби родини оселедцевих (Clupeidae).

Тіло стиснене з боків, із зазубреними краєм черева. Боки й черевце сріблясті, спинка синьо-зелена або зелена. Луска помірна або велика, рідко дрібна, циклоїдна, легко спадаюча. Кільові лусочки слабко розвинені. Верхня щелепа не видається за нижню. Рот помірний. Зуби, якщо є, рудиментарні і випадають. Анальний плавець помірної довжини і має менше 80 променів. Спинний плавець над черевним. Хвостовий плавець роздвоєний. До цього роду належить понад 60 видів, поширених в морях помірного і спекотного, а почасти і холодного поясу. Деякі види суто морські і ніколи не виходять у прісні води, інші належать до прохідних риб і для нересту входять до річки. Їжу їх складають різні дрібні тварини, особливо дрібні ракоподібні. Оселедці населяють помірні води північної півкулі й суміжні моря Льодовитого океану, а в південній півкулі вони живуть біля берегів Чилі.

 
Підводна зйомка косяку оселедців.

Морські оселедці — зграйні планктоноїдні риби, звичайно до 33–35 см довжини. Відкладають донну ікру, що прилипає, на ґрунт або водорості. Більшість морських оселедців живуть поблизу берегів, тільки деякі раси в період нагулу йдуть за межі шельфу. Серед морських оселедців є як здійснюючі далекі міграції з пасивним розселенням личинок і мальків, поворотними міграціями підростаючих риб і нагульно-нерестовми міграціями дорослих особин, так і утворюючі місцеві стада, приурочені до окраїнних морів. Сьогодні[Коли?] розрізняють три види морських оселедців — атлантичний, або багатохребцевий, східний, або малохребцевий, і чилійський оселедець.

Кількість представників цього роду колосальна, і вони відіграють надзвичайно важливу роль у рибному промислі. Лише деякі тропічні види (Clup


Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин