Імпорт риби та морепродуктів. Практичні поради

вівторок, 24 грудня 2019, 18:47
1533
Як відомо, логістична місія звучить так:
"Забезпечення необхідного продукту в необхідній кількості та заданої якості в потрібному місці у встановлений час для конкретного споживача з найменшими витратами".
 
Для того, щоб складові логістичної місії виконувалися на належному рівні, необхідно:
• підтримувати і розвивати відносини з постачальниками, враховуючи взаємні інтереси.
• стежити за якістю виконання поставок в потрібні терміни та в необхідних обсягах з належним рівнем сервісу.
• шукати, тестувати і впроваджувати сучасні логістичні технології, де потрібно застосовувати аутсорсинг.
• завжди підтримувати ефективну інформаційну підтримку і комунікацію.
 
Всі ці завдання особливо важливі, коли мова йде про швидкопсувні товари, так як їх важливість подвоюється, ризики збільшуються і тому поставки товарів, з особливими вимогами повинні бути ретельно продумані і організовані.
 
Для того, щоб організувати успішну роботу supply chain зі специфічними товарними позиціями такими як охолоджена, морожена риба і морепродукти, можна почати з наступних простих кроків організації інфраструктури майбутніх процесів:
1. Провести підготовчу роботу з нерезидентом: Домовитися про вигідні сторонам умовах поставки згідно правил Інкотермс, умови оплати, узгодити графік відвантаження, перелік і форми необхідних супровідних документів, розподілити обов'язки, ризики і витрати у виконанні своїх зобов'язань.
2. Провести ретельну контрактну роботу: Закріпити всі домовленості "на словах" підписанням зовнішньоекономічного договору купівлі-продажу, в якому детально прописати вимоги до маркування, пакування товару, приділити час пункту контракту, який визначає якість товару і умови приймання.
3. Організувати проходження необхідних контролів: Дуже важливим аспектом в постачанні товарів такого роду є проходження необхідних контролів як для імпорту так і для експорту в країні відправлення. Для безперебійного митного оформлення, дані види контролю повинні бути завершені до фактичного закінчення імпортних процедур в Україні. Практика показує, що вчасно погоджені документи і очікування сторін дозволяють впорається з цим завданням в мінімальні терміни.
4. Здійснити вибір перевізника / складу: Одну з важливих ролей в ланцюжку поставки відіграє ретельно перевірений партнер по доставці товару, який буде готовий проявити гнучкість в умовах регулярних змін, буде адаптивен до вимог, мати сучасні засоби комунікації як у себе так і у своїх виконавців . З огляду на специфіку вантажу, особливості його перевезення, своєчасна комунікація має дуже велике значення.
5. Визначитись з тими, хто виконує митні формальності: Партнер для організації митних формальностей відіграє важливу роль в ланцюзі постачання, так як від його організації і виконання митних процесів і процедур залежить загальний результат попередніх кроків.
6. Організувати доставку кінцевому споживачеві - це є фінальною крапкою, успіх досягнення якої залежить від злагодженості всіх елементів процесів.
 
Як Ви вже змогли відзначити, специфіка логістичного сервісу, як складової supply chain має на увазі необхідність ретельної підготовки до ввезення делікатного товару. Для цих цілей наводжу нижче короткий чек-лист активностей, які можна організувати без особливих складнощів. Виконання цих простих операцій і дій дозволить заощадити час, нерви і суттєві витрати.
 
1. Імпорт-контроль. Проста процедура яка має на увазі підбір коду товару згідно з УКТ ЗЕД, перевірка вимог для ввезення в країну імпорту, перевірка актуальною ставки імпортного мита, наявності пільг / преференцій / обмежень і заборон. Маючи в своєму розпорядженні цією інформацією можна без праці завчасно підготуватися документально до ввезення продукції, а також підрахувати витрати для організації даної поставки. Вчасно здійснений імпорт-контроль дозволяє не мати таких складнощів, як повернення відправнику товару, за яким неможливо здійснити проходження необхідного контролю, неготовність сплатити митні платежі і збори в повному обсязі або інші неприємності, до яких імпортер може бути не готовий.
2. Перевірка та узгодження ТСД. Один з найбільш життєво-важливих етапів підготовки до постачання. Життєво, тому що через неузгодженість документів, та продукція яка поставляється в охолодженому вигляді може втратити свіжість і стати неліквідної. Відомі тисячі випадків ненормативного простою транспортного засобу через некоректного складання / заповнення товаросупровідних документів, виписаних і неперевірених на потрібному етапі, що тягло за собою великі фінансові втрати, а для постачальників, які ввозять продукцію для реалізації в ритейлі - до додаткових штрафів з боку покупця . Маючи в наявності коректні узгоджені документи і з здійсненої своєчасною доставкою вантажу в митницю призначення, ви приречені на успіх і бути "першими в черзі" зі специфічним товаром, який по суті своїй вже відкриває багато дверей - не важко
3. Детальні інструкції на форс-мажори. Важливо забезпечити всіх учасників ланцюга постачання інструкціями для випадків виникнення непередбачених складнощів, нестикувань, форс-мажорних ситуацій, а також забезпечити контактними особами 24/7, які в будь-який момент можуть оперативно відреагувати і прийняти рішення. Така підтримка дозволяє не допускати ситуацій, коли форс-мажори грають вирішальну роль в постачанні, тим самим ставлячи під загрозу результат і терміни доставки товару.
4. Завжди варто пам'ятати про особливості транспортування, зберігання і доставки товару. Вони специфічні і товар, будучи вимогливим до умов зберігання, схильний до впливу температурних змін. Це може істотно впливати на якість і, як наслідок, на зрив постачання кінцевому споживачу.
5. Важливу роль може грати членство в громадських і профільних організаціях, асоціаціях (American Chamber of Commerce, European Business Association, СУП, Ритейлову асоціаціях і ін.), Об'єднаннях імпортерів або підприємств, які займаються ЗЕД. Будучи членом кількох подібних організацій, я завжди маю тил для клієнтів, завдяки якому я "можу спертися", ескаліровать питання B2G, висловити свою думку на ті чи інші процеси або пропозиції. Для компаній, які займаються ввезенням і реалізацією охолодженої і замороженої риби і морепродуктів, таким тилом може стати Асоціація «Українських імпортерів риби і морепродуктів». Більш того, на сторінці даного сайту в розділі "Для митників" відкрита інформація по митній вартості на продукцію, що багато в чому полегшує процедуру імпорту.
 
На закінчення, я хочу процитувати Роберта Хайнлайна, який сказав: "Везіння" настає після ретельної підготовки, а "невезіння" - результат недбалості". Готуйтеся, аналізуйте, формуйте стратегії і вибори для своїх ВЕ-операцій і поставок і тоді везіння буде супроводжувати Вам завжди.
 
Ми завжди будемо раді допомогти вирішити Ваші митні питання і налаштувати ефективно процеси взаємодії з ланками ланцюга постачання
 
ВІТА МІРОШНИЧЕНКО
експерт ЗЕД, генеральний директор Групи компаній КАПІТАЛ (CPTL), спікер в ТПП України, LVBS, KPMG Academy, Ліга Закон, Kyiv Logistic School

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин