Асоціація взяла участь в XI науково-практичної конференції «Сучасні аспекти раціонального харчування»

вівторок, 22 травня 2018, 18:00
1064
Асоціація "Українських імпортерів риби та морепродуктів" взяла участь в XI науково-практичної конференції «Сучасні аспекти раціонального харчування». Конференція орієнтована на широку медичну аудиторію (дієтологи, гастроентерологи, терапевти, педіатри, алергологи, ендокринологи, косметологи та лікарі інших спеціальностей).
 
Відкрив конференцію президент Асоціації дієтологів України Олег Швець. Він привітав присутніх з початком роботи важливого науково-практичного зібрання і зупинився на актуальних проблемах, пов'язаних з сучасною системою організації раціонального харчування і його значенні для здоров'я людей. Окремо він сконцентрував увагу на негативних наслідках нездорового харчування, як одного з ключових чинників ризику виникнення неінфекційних хвороб, що має бути в полі зору не тільки фахівців-медиків, а й суспільства в цілому.
 
Крім того, була приділена увага відносно недавно затвердженій так званій "тарілці здорового харчування", яка включає в себе рекомендації по харчуванню українців.
 
"Українська здорова тарілка" сформована виходячи з ментальних особливостей і культури їжі, до якої ми звикли.
 
Українцям рекомендують споживати в добу 300 грамів овочів і 75 грамів бобових. Але не за один раз, а за 4-5 прийомів їжі. Фрукти рекомендовано їсти двічі на день, але оптимальне їх кількість - 300 грамів на добу.
 
Також дієтологи рекомендують 2-3 рази в тиждень їсти рибні страви (лосось, минтай, хек, судак, короп), а з м'ясних продуктів робити ставку на м'ясо птиці. Також рекомендується споживати не більше двох яєць на добу.
 
Добова норма цільних злаків для жінок - 70 грамів на добу. Чоловіки ж повинні споживати на 20 грамів більше. Крім того, дієтологи рекомендують споживати дві ложки горіхів і насіння протягом дня. Також здорова тарілка українців повинна включати 70 грамів рослинних масел на добу.
 
Молочна та кисломолочна продукція повинна бути низької жирності, і від її споживання буде користь, якщо є не більше трьох порцій на добу молока (кефіру, ряжанки, сиру, йогурту і закваски і ін.).
 
Рекомендації українських дієтологів щодо солі і цукру співзвучні зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я - 5 грамів солі і 50 грамів цукру на добу.
 
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин