В Україні зростає споживання риби

пʼятниця, 15 червня 2018, 16:20
2397
Вся імпортована рибна продукція закуповується за валюту, тому курсова стабільність має важливе значення, оскільки при девальвації національної валюти знижується купівельна спроможність населення та зменшується споживання.
 
Відносна стабільність на вітчизняному валютному ринку України останнім часом має позитивний вплив на процес відновлення рибного ринку. Офіційні дані за 5 місяців 2018 року свідчать про зростання імпорту та споживання рибної продукції в Україні на 20% в кількісному вираженні та на 25% в грошовому. З січня по травень включно Україна імпортувала рибної продукції в кількості 158 000 тонн, загальною вартістю 240 мільйонів доларів США. За аналогічний період 2017 року імпорт склав 131 000 тонн, загальною вартістю 192 мільйони доларів США.
 
При цьому кулінарні вподобання українців залишаються відносно стійкими і ТОП-10 найбільш імпортованих видів риб є наступними: оселедець, скумбрія, хек, салака, лосось, кілька, минтай, мойва, сардини, нототенія.
 
Слід зазначити, що незважаючи на зростання споживання риби та морепродуктів, в цілому українці їдять все ще недостатню кількість дарів моря (близько 12-14 кг на людину в рік). При цьому рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я мінімальна норма споживання риби та морепродуктів становить 20 кг на людину в рік, а 3/4 від цієї цифри повинна складати морська риба, оскільки вона багата незамінними амінокислотами, зокрема такою як триптофан, яка необхідна організму для синтезу серотоніну, так званого гормону радості та щастя. Крім того, рибний білок в 4 рази краще засвоюється, ніж білок м'яса, до якого бонусом ідуть "важкі" жири, які викликають серцево-судинні захворювання.
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин