Імпортер морепродуктів заявив про тиск з боку ДФС

вівторок, 15 травня 2018, 14:02
1098
Імпортер морепродуктів Klion Group (TM Veladis) заявляє про тиск з боку Державної фіскальної служби протягом трьох років, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор адміністративного департаменту компанії Юрій Краско.
 
"Починаючи з 2015 року, на компанію здійснюється системний тиск з боку ДФС, внаслідок чого Klion Group несе істотні репутаційні втрати. До нас і до наших клієнтів, банків, з якими ми працюємо, надходять запити на надання даних про нашу діяльність, що призводить до того, що деякі ключові клієнти розглядають можливість розірвання відносини з нашою компанією", - сказав він.
 
За словами Ю.Краско, ДФС пред'являє підозри в заниженні вартості товару в митних деклараціях по сотні імпортних операцій в період з кінця 2012-го по початок 2014 рр.
"Спочатку ДФС складала протоколи та постанови про порушення митних правил і направляла їх до суду для прийняття рішень відповідно до закону, або ми їх оскаржували самостійно. Суди всіх інстанцій встановили, що ніяких порушень митних правил підприємством допущено не було, склад і подія адмінправопорушення відсутні. Таких рішень у нас 97. Незважаючи на це, в 2015 році було відкрито кримінальне провадження за цими звинуваченнями", - сказав директор адміндепартамента компанії.
 
За його словами, адвокати компанії пред'являли ці судові рішення в ході слідчих дій. "Митні органи складали адмінпротоколи і щодо операцій, де ввезення товару проводилось по "шостому методу", тобто митну вартість визначала сама митниця, а не Klion Group. Потім, через два роки, митний орган пред'являє компанії претензії про заниження вартості товару, яку сам же і визначив. Всього нами було оскаржено дії митниці щодо визначення ціни товару по близько 300 судових справ. Всі вони - на користь підприємства", - додав Ю. Краско.
 
"За відкриттям кримінального провадження пішли одночасні обшуки філій і складів підприємства в Запоріжжі, Одесі, Харкові, Києві, Рівному, інших містах. Обшуки проводили за домашніми адресами співробітників, керівників, у осіб, які, на думку слідчих, мають відношення до нашої компанії. Ці дії отримали широкий резонанс у ЗМІ. Ми направили відповідні скарги народним депутатам, бізнес-омбудсмену, в прокуратуру, знайшли підтримку з боку національних і регіональних бізнес-асоціацій", - пояснив він.
 
У підсумку 2016 році кримінальне провадження вже закривалось з формулюванням про невстановлення порушень, фактів несплати в бюджет коштів. Однак в 2017 році справа знову було відкрито.
 
"І починається все з початку: в серпні 2017 року - обшук, "маски-шоу", паралізована робота підприємства. При цьому правоохоронці нічого не виявили: формально взяли кілька папок. Ми розцінюємо це як тиск, оскільки судової перспективи цієї справи, на нашу думку, немає. Найбільше ми страждаємо з точки зору ділової репутації", - робить висновок Ю.Краско.
 
Прес-служба ДФС відмовилась коментувати ситуацію, посилаючись на заборону розголошення митної інформації платника податків без його дозволу.
 
Компанія Klion Group (TM Veladis), основним напрямком діяльності якої є виробництво, продаж, імпорт і експорт риби і морепродуктів, заснована в грудні 2005 року в Запоріжжі. Випускає більше 200 найменувань продукції. Філії компанії розташовані в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Вінниці, Запоріжжя. Є логістичний центр в Чорноморську (Одеська обл.).

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин