Перспективи розвитку рибного промислу в Середземному морі

вівторок, 26 грудня 2017, 15:29
1315

Завдяки міжнародним зусиллям, популяція синього тунця у Середземному морі за кілька років перейшла з категорії «сильно переловлена» в «повністю відновлена». Застосовані заходи планують використовувати щодо інших промислових видів.

З 1 грудня в Адріатичному морі за рибальством стежить патрульний корабель «Іджіс-1» (AEGIS I). Проектом спільно займаються Європейське агентство з контролю над рибальством, а також уряду Греції, Італії та Хорватії.

Головна мета патрульного корабля - моніторинг і проведення інспекцій судів, які видобувають дрібні пелагічні види, сінеперого тунця і меч-рибу.

В Єврокомісії зазначають, що ці обмеження - результати спільної міністерської декларації Medfish4ever, підписаної в поточному році на Мальті. Документ також передбачає розширення площі морських заповідників до 10% від загальної площі Середземного моря вже до 2020 року.


Раніше на Мальті 15 держав підписали декларацію MedFish4ever. Вона спрямована на порятунок середземноморських популяцій риб, забезпечення екологічного захисту в регіоні, а також економічного зростання в рибальстві і суміжних галузях.

Підписи під документом поставили представники восьми членів Євросоюзу (Іспанії, Франції, Італії, Мальти, Словенія, Хорватії, Греції і Кіпру) і семи країн середземноморського басейну, що не входять в ЄС (Марокко, Алжиру, Тунісу, Єгипту, Туреччини, Албанії та Чорногорії) . Також декларацію підписали представники міжнародних організацій - Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Генеральної комісії з рибальства в Середземному морі ФАО (ДКРС), Європарламенту та Середземноморського консультативної ради ЄС (EU Mediterranean Advisory Council).

Процес підготовки декларації запустив єврокомісар з питань навколишнього середовища, морських справ і рибальства Карменом Велла в лютому 2016 року.

За інформацією Єврокомісії, підписанти взяли на себе зобов'язання:

- до 2020 року забезпечити збір адекватної інформації за всіма ключовими середземноморським популяціям ВБР і оцінку цих відомостей науковими методами;

- затвердити багаторічні плани управління чисельністю всіх ключових популяцій;

- викорінити браконьєрський промисел до 2020 року шляхом забезпечення всіх країн басейну відповідною законодавчою базою, необхідними силами і засобами;

- забезпечити підтримку маломасштабного рибальства і аквакультури за допомогою оптимізації фінансування місцевих проектів (переоснащення флоту і т.п.).

Високої ефективності передбачається досягти за рахунок залучення в процес рибалок, прибережних громад, громадянського суспільства, представників галузі, рибалок-любителів, а також ФАО.

Зараз в басейні Середземного моря безпосередньо в галузі рибальства зайнято більше 300 тис. чоловік. При цьому рибні ресурси регіону скорочуються: за даними Єврокомісії, близько 90% оцінених запасів експлуатуються надмірно.

 


Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин