Посол Ісландії розповіла про роль рибальства в економіці країни

понеділок, 23 жовтня 2017, 18:14
984

Сігрідур Берглінд Асгейрсдоттір на Міжнародному конгресі рибалок розповіла про економіку Ісландії, в тому числі, яку велику частку в ній становить рибальство і як країна впоралася з кризовою ситуацією.

«Одного разу влітку у нас зник весь оселедець. Це стало справжньою катастрофою для нашої економіки. Ми повинні були знайти способи відповідального рибальства. 35 років тому у нас з'явилась система передаваємих квот, щороку ми визначаємо їх обсяг, дотримуючись рекомендацій вчених. За цей час ми скоротили на 50-60% вилов тріски - нашого основного об'єкта видобутку, але вартість кінцевої продукції на кілограм риби виросла в чотири рази. Як це стало можливим? Ми зрозуміли, що потрібно розвивати технології, щоб максимізувати прибуток», - підкреслила Берглінд Асгейрсдоттір.

У Рейк'явіку успішно функціонує Iceland Ocean Cluster - еквівалент «силіконової долини» для рибалок. Там 70 ісландських компаній розробляють і виготовляють обладнання для рибної промисловості, інноваційні технології.

«Якість понад кількості, - зазначила посол. - Завдяки нашим технологіям, ми навчилися використовувати з риби все: м'ясо, ікру, нутрощі, шкіру, і не тільки для харчової, а й для медичної, косметологічної промисловості». Берглінд Асгейрсдоттір запевнила, що дослідження університету, що зв'язують бізнес і освіту, приведуть до добрих результатів.


Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин