Експорт морепродуктів з В'єтнаму досяг рекордного максимуму в 2017 році

середа, 24 січня 2018, 11:04
1476

В минулому році В'єтнам досяг рекордної вартості з експорту морепродуктів і сподівається підвищити вартість продажів до більш високого рівня в 2018 році.

За останніми даними, наданими В'єтнамської митницею, в 2017 році країна експортувала морепродуктів на 8,3 млрд. Доларів США, що більше на 18% в порівнянні з попереднім роком.

Як заявив віце-міністр В'єтнаму по сільському господарству Ву Ван Там на конференції в Ханої, згідно з доповіддю державного агентства новин В'єтнаму, надихнувшись такими результатами, які перевершили очікування, країна спробує домогтися ще більшого збільшення експорту морепродуктів в 2018 році, досягнувши позначки в 9 млрд. доларів США.

Креветка і пангасіус є двома основними експортними складовими В'єтнаму. У 2017 році експортна вартість креветок виросла на 21% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала 3,8 млрд. Дол. США, експортна вартість пангасіуса збільшилася майже на чотири відсотки до 1,8 млрд. Доларів США.

Загальний обсяг експорту в'єтнамських морепродуктів збільшився з 1,5 млрд. доларів США в 2000 році до 5 млрд. доларів США в 2010 році і до 7,8 млрд. доларів США в 2014 році. Це стало можливим за рахунок розширення поставок в США і ЄС. При чому, не дивлячись на різні ринкові бар'єри, в тому числі більш строгий режим інспекції, недавно введений в Сполучених Штатах.

В'єтнамська асоціація виробників і експортерів морепродуктів (VASEP) заявила, що її торгівля з США неухильно зростає після підписання 2000 року двостороннього торговельного угоди між двома країнами. Але недавні бюрократичні кроки в США призупинили розширення торгівлі, як йдеться у заяві. Наприклад, експорт пангасіуса з В'єтнаму в США різко скоротився в 2017 році після того, як Сполучені Штати встановили більш високі антидемпінгові тарифи і почали проводити строгі перевірки.

12 вересня 2017 року Міністерство торгівлі США вирішило попередньо підняти антидемпінгове мито на філе морозива пангасіуса з В'єтнаму до 2,39 доларів США за кілограм в рамках свого останнього адміністративного огляду антидемпінгового мита, потроївши попередній тариф. Крім того, з 2 серпня 2017 року Інспекція з безпеки харчових продуктів (FSIS), що підкоряється Міністерству сільського господарства США (USDA), під його керуванням перевіряла кожну партію сома.

Проте, не дивлячись на більш високий рівень перевірок, імпорт в'єтнамських морепродуктів в США як і раніше значний. Сполучені Штати зайняли друге місце за кількістю морепродуктів, які вони придбали у В'єтнамі в 2017 році, з об'ємом імпорту в розмірі 1,4 млрд. доларів США.

У той же час, торгівля між В'єтнамом і ЄС була більш значною, ніж торгівля з США. Завдяки Європейському Союзу В'єтнам вперше став головним постачальником морепродуктів в 2017 році. За рік В'єтнам експортував морепродукти об'ємом на суму 1,4 млрд. доларів США 14 великим покупцям в Європейському Союзі, що на 22,1% більше, ніж в 2016 році.

За словами Тама, головним пріоритетом для сільського господарства В'єтнаму і промисловості морепродуктів в країні повинна стати робота над тим, щоб ЄС відкликав так звану «жовту картку», введену Європейською Комісією в 2017 році. Жовта картка була отримана в жовтні 2017 року відповідь на недоліки країни у вирішенні проблем місцевого незаконного, нерегульованого і неврахованого вилову риби. Там сказав, що хотів би, щоб жовта картка була відкликана до червня 2018 року.

Також в 2017 році збільшилася в'єтнамська торгівля морепродуктами в Азії, досягнувши загальної вартості експорту в 4 млрд. доларів США, що на 28% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Великим експортним ринком для В'єтнаму в минулому році залишається Японія (збільшення поставок склало 18,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 1,3 млрд. доларів США) і Китай (1,1 млрд. доларів США, що на 59, 4% більше, ніж в 2016 році).


Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин