Боротьба зі шкідниками на об'єктах і відкритих територіях рибній промисловості та аквакультурі

четвер, 05 грудня 2019, 14:35
1136
21-23 листопада 2019 року відбулась перша в Україні виставка-форум рибної промисловості та рибальського хобі «Fish Business Ukraine 2019».

Днями раніше 18 листопада 2019 в м. Рим (Італія) відбулось відкриття Міжнародного симпозіуму ФАО з питань сталого рибальства. Організатором симпозіуму, який тривав чотири дні, була Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Так, в ході симпозіуму були розглянуті питання продовольчої безпеки, новітніх інформаційних технологій в галузі рибного господарства, управління рибним промислом. Також обговорювались стратегічні питання існуючих і майбутніх викликів в морському та внутрішньому рибальстві.

Об'єднуючи мету і результати цих двох заходів можна впевнено зробити висновки, що результатом дискусій, презентацій, заяв, з боку Голови Держрибагентства України Ярослава Бєлова, представників Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), науки, громадських організацій та бізнесу, планується спільне обговорення пошуку шляхів рішення та розробки нового підходу до здійснення рибного промислу, який допоможе реагувати на складні і швидкі зміни навколишнього природного середовища в риболовецькому секторі, промисловому рибальстві в XXI столітті, на період до 2030 року. Морське і внутрішнє рибальство сьогодні є важливим перехрестям. 

У перший день заходу «Fish Business Ukraine», 21 листопада 2019 року було надано можливість виступити директору Центру Пест Контролю і Пест Менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України Кріводонову Сергію з презентацією на тему: «Боротьба зі шкідниками в рибній промисловості та аквакультурі».
З огляду на те, що Україна має понад 50 000 водойм, а це величезний потенціал водних ресурсів придатних до риборозведення, та одну з найбільших в Європі і найбільшу берегову лінію морів в Старому Світі, виникає питання, як же ми цей природний скарб використовуємо і які необхідно вводити правила, стандарти продовольчої безпеки та управління ризиками?

Рішенням, правилами, стандартами продовольчої безпеки та управління ризиками на об'єктах і відкритих територіях рибної промисловості та аквакультури в Україні може стати Інтегрований Пест Менеджмент (IPM - контроль шкідників) та розробка індивідуальних «Програми-передумов контролю за шкідниками, визначення виду, запобігання їх появі, засобів профілактики та боротьби», яка повинна бути введена на всіх підприємствах харчової промисловості України. Ці та інші допоміжні рішення в системі управління біоризиками були представлені в презентації Кріводонова Сергія.

Інтегрований Пест Менеджмент (IPM - контроль шкідників) - це концепція боротьби з шкідливими організмами, в якій використовується найкраще доступне поєднання технологій для вирішення конкретної проблеми з шкідливими організмами. Він просуває методи, доступні фермеру, і дозволяє боротись зі шкідниками з найменшим використанням хімікатів для отримання високих врожаїв та максимального прибутку. Скорочення застосування пестицидів є важливим фактором, тому, що цей метод контролю часто неекономічний і небезпечний для людини, тварин, рослин і продовольства. Більш того, багато пестицидів вбивають як шкідників, так і їх природних ворогів одночасно, залишаючи все живе, відкриті території, об'єкти, транспортні засоби та т.д. відкритими для незаперечного вторгнення шкідників. Економічні порогові рівні використовуються, щоб допомогти фермерам вирішити, коли застосування пестицидів є економічно виправданим.

Центр Пест Контролю і Пест Менеджменту НУБіП України пропонує розробку різноманітних індивідуальних програм (рекомендацій) з Інтегрованого Пест Менеджменту (ІРМ-боротьба з шкідниками). На постійній основі проводить навчання за Інтегрованого Пест Менеджменту (IPM - контроль шкідників), аналізу ризиків та критичних контрольних точок і впровадженню «Програми-передумов контролю за шкідниками, визначення виду, запобігання їх появі, засобів профілактики та боротьби» для фахівців державних установ, лабораторій, університетів і дослідницьких інститутів, приватних компаній і неурядових організацій, які задіяні в сільському господарстві, аквакультурі, рибній промисловості, любительському і спортивному рибальстві, безпеці харчових продуктів.
 
Вищевказані питання, пропозиції та програми будуть розглянуті на відкритій зустрічі «Боротьба зі шкідниками на об'єктах і відкритих територіях рибній промисловості та аквакультурі» спільно проведеної с зацікавленими сторонами Асоціацією «Українських імпортерів риби і морепродуктів» (UIFSA), Бюджетною установою «Методично-технологічний центр по аквакультурі», Центром Пест Контролю і Пест Менеджменту НУБіП України у 2020 році.

Проведення такої зустрічі може стати майданчиком для комунікацій і налагодження контактів, розробки індивідуальних програм і проектів між державними організаціями, наукою, бізнесом, національними міжнародними громадськими організаціями, щодо спільного обговорення і пошуку шляхів вирішення наявних проблем рибної галузі.
 
У разі виникнення додаткових запитань, пропозицій або реєстрації на зустріч звертайтесь за контактними даними:
Київ, 02000, Сільськогосподарський провулок 4, корпус №17, каб. 213.
Контактний телефон: +38 (050) 205-42-67, +38 (098) 306-06-09. Е-mail: cpcpmnubip@gmail.com.
Підписуйтесь на сторінку ЦПКПМ НУБіП України для отримання останніх новин на Facebook

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин