Асоціація посилює боротьбу з контрабандою ікри

четвер, 26 грудня 2019, 15:28
920
26 грудня 2019 року за ініціативою Асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів» відбулась зустріч з представниками Державної прикордонної служби України з питання нелегального переміщення червоної та чорної ікри через митний кордон України.
 
Ранніше, на початку грудня, Асоціацією було направлено відповідне звернення з описом проблематики.
За результатами розгляду звернення Асоціації, Державною прикордонною службою України було посилено роботу та додатково визначені завдання оперативному складу щодо проведення заходів з виявлення та припинення протиправної діяльності. Упродовж грудня відбулось ряд затримань нелегального переміщення червоної ікри загальною вагою 911 кг.
 
Сторони обговорили подальшу співпрацю з питання посилення боротьби з нелегальним переміщенням товарів через митний кордон України.
 
Довідкова інформація.
- риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (Код 03 УКТЗЕД);
- готова або консервована риба; ікра осетрових (чорна ікра) та ікра інших риб (код 1604
УКТЗЕД).
 
В той же час, на українському ринку можна придбати продукцію з Російської Федерації, зокрема таку як: червона ікра, чорна ікра, м'ясо краба (камчатського), інша рибна продукція. Аналіз популярного ресурсу «OLX.ua» за запитом «червона ікра» видає десятки оголошень, в значній частині в яких вказано, що це ікра з Росії.
Так само в соціальних мережах «Фейсбук», «Інстаграм», «Вайбер», «Телеграм» є відповідні сторінки та/або групи, де також пропонується ікра та інша рибна продукція з Росії.

Така ситуація суттєво підриває фінансовий стан компаній-імпортерів, які сумлінно виконують чинне законодавство та працюють в правовому полі, сплачуючи всі податки під час імпорту. Крім того, наявність ікри з Росії на українському ринку попри заборону, створює неконкурентні умови сумлінним компаніям, що призводить до зниження продажів та руйнування роками вибудованого бізнесу.
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин