Знайомство з рибною індустрією Канади

четвер, 11 липня 2019, 15:14
2936
Вперше для представників рибної промисловості України була підготовлена ​​і організована програма знайомства з рибної індустрією Канади, яка проходила з 10 по 22 червня в провінції Британська Колумбія (Тихоокеанське узбережжя), на острові Принца Едуарда, в провінціях Нью-Брансвік і Нова Шотландія, а також на острові Ньюфаундленд (Атлантичне узбережжя).
 
Ініціатором поїздки виступив керівник Асоціації, Дмитро Загуменний. Організаторами поїздки виступив уряд Канади на федеральному і провінційному рівні, за сприяння радника з питань розвитку бізнесу Посольства Канади в Україні Ліліани Жиліной.
 
Для участі в програмі у складі української делегації були відібрані наступні кандидати:
1. Дмитро Загуменний - Генеральний директор Асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів».
2. Юлія Баранова - компанія «Сільпо фуд» (Фоззі груп).
3. Ірина Зеленська - компанія «Альбакор» (Кліон груп).
4. Володимир Геніс - компанія «Флагман Сіфуд».
5. Юрій Аристов - компанія «Атлантік Юмма».
6. Компанія «Юніверсал Фіш Компані».
 
 
Крім української делегації в програмі взяли участь представники таких країн як: Польща, Хорватія, Сербія, Узбекистан.
 
Тривалість програми склала 12 днів. За цей час учасники програми ознайомилисm з національними традиціями Канади, значимістю рибної промисловості для економіки окремих провінцій та країни в цілому, а також особливостями промислу та переробки хека, лососевих, крабів, креветок і лобстерів.
 
Крім того, програма включала зустрічі з канадськими постачальниками рибної продукції та відвідування рибопереробних заводів і рибних компаній Канади.
 
 
Для довідки
В силу унікальності географічного положення Канада має найдовшу в світі берегову лінію - 244 тис. Км. (Уздовж Північного Льодовитого, Атлантичного і Тихого океанів). Площа 200-мильної економічної зони дорівнює 3,7 млн. Кв. км.
 
На території Канади знаходиться 16% світового запасу прісної води (понад 755 000 кв. Км.). Чотири з 14 найбільших озер світу знаходяться на її території. На узбережжі Канади проживає 7 млн.чол., Життя яких, в тій чи іншій мірі, залежить від морських ресурсів. У рибній галузі Канади працює 130 тис. Осіб, з яких 60 тис.чол. зайняті безпосередньо промислом. Канадський рибальський флот в 2006р. налічував 16 722 судна. 
 
Основні підприємства рибної промисловості знаходяться в провінціях Ньюфаундленд і Лабрадор, Нова Шотландія, Нью-Брансвік і Британська Колумбія.
 
 
Канада є великим гравцем у світовій рибній галузі і входить в ТОП-10 експортерів риби і морепродуктів. Експорт здійснюється в більш ніж 130 країн.
 
Основні експортні позиції і експортна виручка (дані за 2017 рік):
1. Лобстери - 2,1 млрд. Дол. США.
2. Сніговий і королівський краб - 1,0 млрд. Дол. США.
3. Атлантичний лосось - 909 млн. Дол. США.
4. Креветки - 472 млн. Дол. США.
5. Краби (інші) - 462 млн. Дол. США.
6. Гребінці - 180 млн. Дол. США.
7. Оселедець - 157 млн. Дол. США.
8. Молюски (clam) - 112 млн. Дол. США.
9. Хек - 89 млн. Дол. США.
10. Лососеві (інші) - 75 млн. Дол. США.
 
 
Середньорічні обсяги вилову становлять близько 850 000 тонн на рік. При цьому Канада експортує більш ніж 75% від усього обсягу риби та морепродуктів. По провінціям частка експорту розподілена таким чином: Нова Шотландія - 25%, Британська Колумбія - 23%, Ньюфаундленд - 21%, Нью-Брансвік - 14%, інші провінції - 17%.
 
У 2018 році обсяг імпорту канадських морепродуктів в Україну становив 24 000 тонн, вартістю в 40 млн. доларів США.
 
Найбільш популярними позиціями залишаються заморожений хек, холодноводна креветка, камбала, палтус, м'ясо лобстера, живі лобстери, мойва. При цьому, Україна є четвертим найбільшим імпортером риби і морепродуктів з Канади за обсягом і першим в Європі.
 
 
Історична довідка
«Рибні ресурси Ньюфаундленду невичерпні. Вони являють собою велику цінність для імперії, ніж всі срібні копальні Перу», - зауважив англійський есеїст початку XVII століття Френсіс Бекон (1561-1626). Навіть зараз, незважаючи на різке скорочення риби і урядовий мораторій на вилов тріски, Ньюфаундленд щорічно заробляє мільйони доларів на експорті риби і морепродуктів.
 
Колись жителі Ньюфаундленду зневажали крабів. Вони визнавали лише один улов - тріску. На місцевому діалекті слово «риба» стало синонімом слова «тріска». Тріска мешкала тут з тих же причин, що і рибалки: рясна їжа. Теплі води Гольфстріму і холодні води Лабрадорского течії зустрічаються і змішуються на мілинах континентального шельфу, званому Великий Ньюфаундлендської банкою. Вони збовтують мінеральні речовини з дна океану і тим самим забезпечують планктон поживними речовинами. Планктоном харчується невелика рибка, на яку, в свою чергу, полює тріска.
 
Фотозвіт
Гала-вечеря і кулінарні страви шеф-кухарів провінції Британська колумбія
 
Відвідування підприємств, які торгують лобстерами і продуктами з них (Атлантичне узбережжя). Канадські лобстери. М'ясо лобстера
 
Відвідування компанії Creative Salmon, яка займається вирощуванням ЧАВИЧІ (Chinook або King Salmon)
 
Відвідування компанії, яка займається збором і переробкою устриць
 
Відвідування інкубаторної станції
 
Відвідування компанії, що займається переробкою лосося (Провінція Британська колумбия, Тихоокеанське узбережжя)
 
Відвідування компанії, що займається переробкою хека (Провінція Британська колумбия, Тихоокеанське узбережжя)
 
Канадські морепродукти
 
Зустріч з канадськими постачальниками на острові Ньюфаундленд
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин