Зустріч Міністра фінансів Олександра Данилюка з представниками бізнесу щодо функціонування системи ризиків з ПДВ

четвер, 07 грудня 2017, 11:43
1109

06 грудня 2017 року відбулась зустріч Міністра фінансів Олександра Данилюка з представниками бізнесу щодо функціонування системи ризиків з ПДВ.

На круглому столі у Кабміні було презентовано п'ять концептуальних варіантів рішень проблеми з блокування податкових накладних, за участі представників провідних бізнес-асоціацій, представників підприємств, експертів та представників провідних аудиторських компаній, зокрема УАВ, АППУ, УСПП, ЕБА, АПІТУ, ТПП, СУП, АСС, УРБ, УІРМ, ППК, OMP та інші.

Під час обговорення було висловлено багато різних думок, окреслені ключові проблеми системи, надані різні пропозиції, часто протилежні одна одній.

Більшість висловлених пропозицій можливо звести до чотирьох пунків:

1. Терміново необхідно вирішити проблеми, які накопичуються:
а) всі раніше заблоковані накладні - відправити на повторну процедуру розгляду, з метою переглянути рішення про блокування
б) зобов'язати комісію надавати обгрунтовані відповіді, зазначати яких саме документів не вистачає, приймати документи повторно
в) перевести СМКОР у тестовий режим на 2 місяці, відпрацювати оновлені критерії

2. Розглянути запропоновані нові варіанти протягом кількох днів, погодити думки бізнесу та експертного середовища, розглянути на наступній зустрічі через тиждень детально нові варіанти №4 та №5, визначити оптимальний та реалізувати його. Було висловлено думку доповнення варіанту №4 нормою, яка обмежить кількість можливих заблокованих підприємств на місяць кількістю можливих фактичних перевірок співробітниками ДФС на місяць.

3. Всі ці заходи зможуть покращити ситуацію з системою блокування, але частина "скруток", які мають "привелійовані" умови роботи, залишаться поза увагою, тому необхідно також забезпечити передачу баз даних ГФС до незалежного дата-центру.

4. Все це можливо швидко реалізувати лише за конструктивної співпраці представників Міністерства фінансів, Податкового Коміету ВР, представників бізнесу та експертів.

Якщо Ваша компанія має проблеми з блокуванням податкових накладних, будь-ласка, звертайтесь до нас. 

 

Система ризиків з ПДВ. Можливі рішення

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин