Червона ікра може подорожчати

середа, 08 серпня 2018, 09:17
1300
Улови лосося на Алясці показують негативну динаміку. Станом на 31 липня 2018 року в штаті Аляска було видобуто всього 72 млн. риб (чавича, нерка, кижуч, кета, горбуша), а на аналогічну дату 2017 року вилов становив 110 млн особин.
 
За інформацією Інституту маркетингу морепродуктів Аляски (Alaska Seafood Marketing Institute, ASMI), вилов нерки склав 47 млн ​​особин, при цьому скоротився на 7% до торішнього рівня, хоча і виріс на 9% в порівнянні з середнім показником за минулі 5 років. Фахівці інституту відзначають, що хід цього виду лососів в Брістольському затоці показує один з найвищих результатів за весь період спостережень, але в інших регіонах нерки ще дуже мало. Так, в Чігнік вона взагалі не ловиться, а на Південно-Східної Алясці видобуток на 80% нижче середнього п'ятирічного показника.
 
Улов горбуші склав 13,6 млн примірників. Це на 15% нижче рівня 2016 року, в зв'язку з затримкою ходу на Південно-Східної Алясці. Промисел в протоці Принца Вільгельма і на Кадьяк показує стабільні результати.
 
Кети спіймано 11 млн особин. Це на 40% нижче рівня 2017 року і на 14% більше середнього п'ятирічного показника.
 
Промисел кіжуча також на спаді - всього 711 тис. Хвостів. Це на 52% менше, ніж на звітну дату минулого року. Однак попереду у аляскинских рибалок ще два місяці видобутку цього лосося.
 
Улов чавичі становлять 191 тис. Особин - на 16% менше, ніж за аналогічний період 2017 р
 
Для довідки. Лососеву (червону) ікру Україна, переважно, закуповує у США. Тому зниження пропозиції на ікру лососів Аляски може підштовхнути ціни вгору, що також позначиться на кінцевій вартості продукту для українського споживача.

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин