Що робить морепродукти Аляски особливими. Думки експертів

середа, 18 квітня 2018, 16:24
975
Що робить морепродукти Аляски особливими?
- Природне середовище існування
- Раціональний промисел
- Професійний підхід до переробки і заморожування
 
Багато цікавого про морепродуктах розповіла фуд-експерт з Британії, відомий бренд-шеф Сі-Джей Джексон на прес-конференції в «Інтерфакс-Україна», яку організував Інститут маркетингу морепродуктів Аляски (ASMI) спільно з Асоціацією українських імпортерів риби і морепродуктів (UIFSA) .
 
«При високій якості риба Аляски є доступною за ціною і повсюдно представлена ​​в українських магазинах і ресторанах. Минтай, дикий лосось, ікра лососевих, чорна тріска - це натуральні продукти з Аляски на будь-який смак і гаманець. На сьогодні морепродукти Аляски можна придбати в 20 рітейл-мережах України, в їх числі Сільпо, Новус, Мегамаркет, Білла, Метро, ​​АТБ, Ашан та інші. А також в рибних магазинах, таких як Don Mare, Egersund, Flagman. У лютому була ексклюзивна поставка 5 видів лосося, яким славиться Аляска, в GoodWine. Королева Аляски - чорна тріска є в меню ряду київських ресторанів », - сказала Ксенія Горова, представник Інституту маркетингу морепродуктів Аляски - Alaska Seafood Marketing Institute (ASMI).
 
Україна протягом останніх трьох років офіційно виловлює і вирощує близько 90 тисяч тонн на рік риби і морепродуктів, тоді як до анексії Криму показник становив 220 тисяч тонн. Про це повідомив під час прес-конференції генеральний директор Асоціації українських імпортерів риби і морепродуктів Дмитро Загуменний.
 
"У нас останні три роки офіційний вилов і обсяг вирощеної риби становить близько 90 тисяч тонн. Якщо імпорт 300-320 тисяч тонн, то власна риба - 90 тис. Тонн. До 2013 року показник був близько 220 тисяч тонн в рік. Дуже багато підприємств , які займалися промислом, перебували в Криму. Зараз, як ви самі знаєте, українські компанії в Криму нічого не виловлюють ", - сказав він.
 
Як додав фахівець відділу сільського господарства посольства США в Україні Олександр Тарасевич, в цьому році показник споживання риби і морепродуктів одним українцем складе близько 11,5 кілограма, причому країна поступово рухається до повернення на колишні позиції.
 
"В принципі, повернутися на ті показники, які були в Україні в більш сприятливі в економічному відношенні часи, коли ми споживали 13-15 кілограмів, я думаю, цілком можливо, ми поступово туди рухаємося, але дуже сильно прив'язані до доходу на душу населення" , - сказав він. Також Тарасевич зазначив, що до 2000-х років США практично не імпортували в Україну рибу і морепродукти, додавши, що спостерігається дуже жорстка прив'язка кількості ввезеної продукції до доходу населення.
 
"Українці хотіли б споживати рибу, вони хочуть більше риби. Але дохід виріс - вони купили, дохід впав - скоротили, оскільки імпорт риби прив'язаний до валюти. Обидва великих економічних кризи, які у нас були, були пов'язані з величезною девальвацією. Риба дорожчає в 2-3 рази, звичайно, люди перестають її купувати ", - сказав він.
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин