Китай вводить мита на горбушу та лобстери з США

понеділок, 02 липня 2018, 14:12
1028
Пекін оголосив про введення 25% ввізного мита на велику кількість американської риби та морепродуктів, в тому числі на горбушу та лобстери. У список потрапило близько 100 найменувань товарів з водних біоресурсів загальною експортною вартістю близько 1 млрд. доларів на рік.
 
Нові мита будуть застосовуватись з 6 липня. Вони стануть додатковим збором понад встановлені раніше, пише британський портал Undercurrent News. Це новий виток ескалації в торговельній війні між Китаєм та Сполученими Штатами.
 
КНР оголосила про заходи у відповідь всього через кілька годин після того, як Торговельне представництво США повідомило про перегляд тарифів на ввезення 800 найменувань китайських товарів загальною експортної вартістю 50 млрд. доларів. Введення нових мит на них також очікується 6 липня.
 
Американські рибалки протягом двох місяців напружено стежили за тим, як Торгпредство США під приводом боротьби з крадіжками інтелектуальної власності збільшувало ввізні мита на широке коло імпортної продукції з КНР.
 
Цього разу Пекін відповів списком з 545 найменувань продуктів, в основному сільськогосподарського походження. У їх числі - морепродукти, рис, соєві боби, кукурудза, тютюн, віскі.
 
Очікується, що найсильніше постраждають добувачі лосося та лобстера. До переліку увійшли практично всі варіанти продукції з цих гідробіонтів.
 
За даними Undercurrent News, частка лосося в загальній структурі американського експорту в Китай, що оцінюється в 1,3 млрд. доларів, в минулому році склала 318,5 млн. доларів. Від продажу лобстера в Піднебесну рибалки Сполучених Штатів заробили 142,4 млн. доларів. Нещодавно конгресмени від штату Мен (де в основному і видобувається лобстер) просили Білий дім не чіпати морепродукти в торговельній війні з Китаєм. А губернатор Аляски Білл Уокер (в цьому штаті США освоюють більшу частину лосося) на чолі торгової місії особисто відвідав Китай у травні.
 
Національний інститут рибальства (National Fisheries Institute, NFI) висловив розчарування з приводу введення додаткових тарифів. Провину американські рибалки поклали як на Пекін (вказавши на відсутність зв'язку між продукцією, на яку Китай і США підвищують мита), так і на Білий дім (його політику вважають причиною торговельної війни).
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин