28 вересня 2017 - Всесвітній день моря

четвер, 28 вересня 2017, 00:00
1029

Цього року Міжнародна морська організація вибрала головну тему "Всесвітнього дня моря - 2017": "Поєднуючи судна, порти і людей".

Лейтмотив акцентує увагу на послідовному і зв'язковому розвитку всіх напрямків судноплавної галузі, висвітлюючи взаємини між портами і суднами, що допоможе посилити безпеку, надійність і ефективність морської транспортної системи.

Морський сектор здатний забезпечувати добробут як на морі, так і на суші, а інтеграція морських і логістичних сервісів сприятиме розвитку вільної торгівлі.

Всесвітній день моря (World Maritime Day) - один з міжнародних свят в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день відзначається з 1978 року за рішенням 10 сесії Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (International Maritime Organization, IMO).

До 1980 року він відзначався 17 березня, а потім його дату вирішено було перенести на один з днів останнього повного тижня вересня. Мета Всесвітнього дня моря - привернути увагу міжнародної громадськості до того, який непоправний збиток морям і океанам наносять перелов риби, забруднення водойм та глобальне потепління.

Два найбільші важливі завдання - підвищення безпеки на морі і попередження забруднення морського середовища, зокрема нафтою. За даними ООН, за останні 100 років такі види риб, як тунець, тріска, марлин були виловлені на 90%. Близько 21 мільйона барелів нафти щорічно виливається в моря і океани. Синтетичні відходи, що скидаються в крупні водоймища, є причиною загибелі мільйона морських птахів і 100 000 морських ссавців в рік. Через глобальне потепління за останні 100 років рівень води в крупних водоймищах планети піднявся на 10-25 сантиметрів. А перевезення вантажів морським транспортом, як найбільш ефективним і рентабельним способом міжнародних перевезень товарів, також порушують екосистеми морів і океанів. Адже 80% глобальної торгівлі здійснюється за допомогою морського транспорту.


Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин