Основні країни-виробники атлантичного лосося

вівторок, 11 вересня 2018, 12:13
8104
Лосось з предмета розкоші стрімко перетворюється, а в багатьох розвинених країнах вже перетворився, в повсякденну їжу. І відбувається це завдяки інтенсивному розвитку марикультури атлантичного лосося (Salmo salar). За 14-20 місяців вирощування в морських садках лосось з 20-ти сантиметрового смолта перетворюється в 4-5 кілограмову рибу.
 
Найбільше лосося вирощують в Норвегії та в Чилі - країнах, які мають велику берегову лінію та оптимальні умови для росту лососів. Уже зараз в морських садках живе понад 99% всіх атлантичних лососів і більше 60% всіх лососів взагалі.
 
Лососеве рибництво як комерційна галузь почало розвиватись в Норвегії на початку 1970-х років і швидко досягло успіху. У Чилі почали вирощувати лосось дещо пізніше, в 1980-х роках. Згодом і в інших країнах, де існують сприятливі умови, почали вирощувати лосось.
 
Скільки лосося вирощує Норвегія, Чилі, Шотландія, а також скільки всього вирощують лосося в світі і який загальний світовий обсяг вирощеного лосося дивіться в цій таблиці:
 
 
Вирощування лосося це великий і серйозний бізнес. Під контролем знаходиться весь технологічний ланцюжок, від маточного стада і мальків до дорослої риби товарної ваги. Місце для рибної ферми в затишному фьорді вибирають дуже ретельно, з урахуванням безлічі різних чинників морських течій, особливостей дна та рибних популяцій в цьому районі, інтенсивності руху морського транспорту. Садки розміром з хороший басейн групуються в цілий комплекс недалеко від берега, але на глибокому місці, до морського дна кілька сотень метрів. На плаву їх тримають спеціальні поплавки-понтони, по периметру кожного басейну гратчасті містки. У різних садках-басейнах міститься риба різного віку і ваги, це зроблено з суто ринкових міркувань, щоб забезпечити постійне надходження товарної риби круглий рік.
 
 
Над оптимальним раціоном рибного харчування працювали кращі наукові сили. В результаті годують лосось непоказними на вигляд дрібними гранулами, проте в їх складі скрупульозно підібрані всі необхідні поживні речовини та вітаміни, від чого і зростає майбутній делікатес надзвичайно швидко. Склад корму змінюється в залежності від віку і ваги риби, а також від пори року. Сам процес годування відбувається без людської участі і нагадує кадри з якогось футуристичного фільму: строго дозовані порції чарівних гранул через певні часові інтервали з тихим шелестом направляються комп'ютерною програмою по довгим яскравим шлангах по черзі в кожен басейн. Комп'ютери взагалі контролюють все господарство, доглядаючи за ним і в буквальному сенсі слова: на моніторах можна побачити і рибу під водою, і все, що відбувається на поверхні, а найсучасніші телекамери управляються дистанційно, з офісного пульта.
 
 
До слова сказати, розведення лосося найефективніший спосіб отримання продукції, що містить тваринний білок. Для приросту на 1 кілограм живої ваги необхідно близько 1,2 кілограма корму. Для порівняння, при виробництві свинини даний показник доходить до 3 кг, а яловичини  8 кг.
 
З початку 90-х років застосування антибіотиків в Норвегії впало на 99%. За той же самий період виробництво вирощеного лосося (фермерського лосося) збільшилось більше ніж в 20 разів  з 50 тисяч тонн до мільйона тонн з гаком. До сьогоднішнього дня через лікування антибіотиками проходить лише 1% всієї вирощеної риби. На кілограм живої ваги лосося в Норвегії припадає 0,00034 грама антибіотиків. Для порівняння: на 1 кілограм курячого м'яса, виробленого в США, припадає 1 грам антибіотиків. Після вимушеного курсу терапії лосось поміщають в карантин до тих пір, поки препарати не будуть повністю виведені з організму. На переробку і прилавки магазинів потрапляє абсолютно безпечна риба.
 
Щодня приблизно в 150 країнах світу готується близько 30 мільйонів порцій страв з лосося.
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин