Генеральний директор Асоціації взяв участь у Форумі по рибному промислу в Балтійському морі, який проходив в місті Пярну, Естонія

вівторок, 17 серпня 2021, 14:42
922
На запрошення Естонської Асоціації рибальства керівник Асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів» Дмитро Загуменний виступив з доповіддю на Форумі по рибному промислу в Балтійському морі. Тема презентації: Огляд рибного ринку України. Перспективи і можливості.
 
 
Форум проходив в портовому і курортному місті Пярну. Учасниками форуму були представники рибної галузі Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Фінляндії та Швеції.
 
 
Відкрив форум Міністр аграрної промисловості Естонії і позначив стратегічні цілі щодо розвитку рибальства Естонії до 2030 року. Далі виступали з доповідями Директор Союзу переробників рибної продукції Латвії, Президент Асоціації переробників рибної продукції Польщі, Президент AIPCE (Асоціація переробників і трейдерів риби ЄС) і CEP (Європейська федерація національних організацій імпортерів і експортерів риби), а також інші доповідачі.
 
 
Були проведені переговори з представниками таких компаній як: Japs AS, Kajax Fishexport AS, Morobell OÜ, RF GRUPP, Hiiu Kalur AS, Vergi та іншими.
 
Програма і доповідачі форуму

За даними Статистичного управління Естонії, в 2019 році рибопереробна промисловість Естонії продала 61000 тонн рибної продукції. Основна частина виробництва склала заморожена, солона, приправлена, сушена та продукція глибокої заморозки, а також продукція в паніровці.
 
У порівнянні з 2018 роком кількість проданої продукції збільшилася на 19%, що в основному пов'язано зі збільшенням обсягів продажів мороженої риби. Невеликі зміни відбулися і в продажах інших товарів.
 
У 2019 експорт склав 60% від загальної виручки від продажів компаній, основною діяльністю яких є переробка риби, що вказує на високу залежність рибопереробної промисловості Естонії від експорту. Експорт збільшився на 13% в порівнянні з попереднім роком, в той час як продажі на внутрішньому ринку збільшилися на 11%.
 
Запуск заводу в Палдіськи також зіграв роль в зростанні продажів.
 

Нижче наведено перша десятка країн з експорту та імпорту риби та рибної продукції в 2019 році як за обсягом виробництва, так і за вартістю. Найбільшу кількість риби і рибопродуктів було експортовано в Україну. У порівнянні з 2018 роком експорт в цю країну в 2019 році практично не змінився і склав 40148 тонн (40267 тонн в 2018 році).
 
 
Велику кількість риби і рибопродуктів було продано також в Білорусь, Фінляндію, Данію та Республіку Корея. Включення останньої в п'ятірку провідних країн-експортерів свідчить про успіх естонських рибопереробних підприємств в завоюванні азіатських ринків.
 
Хоча обсяги експорту з Естонії в Україну були в кілька разів вище, ніж обсяги, продані в інші країни, ця країна займає лише четверте місце за вартістю експорту, що показує, що основні статті експорту включали недорогі рибні продукти, такі як заморожена кілька та салака. Найбільша експортна вартість була від продажів до Фінляндії, Швеції та Ісландії.
 
Продукція, що імпортується риба та рибні продукти надходили в Естонію в основному з Фінляндії, але найбільш цінний імпорт був зі Швеції.
 
 
 
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин