Ісландію чекає лососевий бум

понеділок, 30 вересня 2019, 18:58
860
В 2017 році врожай лосося в Ісландії зібрали тільки дві компанії - Arnarlax і Ice Fish Farm. В 2018 році таких організацій було вже чотири. А в 2019 році керуючий директор Ісландської аквакультурної асоціації Кристьян Девідссон очікує збільшення виробництва червоної риби до 20 тис. тонн.
 
Вже зараз загальна вартість експорту продукції аквакультури Ісландії зросла на 60% в порівнянні з рівнем 2018 року.
 
При цьому в найближчі два роки очікується подвоєння обсягів виробництва продукції товарної аквакультури. Передбачається, що частка поставок вирощеної риби за кордон наблизиться до 3% від всього експорту країни в грошовому вираженні. В 2021 році вартість експорту аквакультури Ісландії становитиме 322 млн. доларів, повідомляє Iceland Review з посиланням на прес-реліз Міністерства фінансів і економіки Ісландії.
 
Це стане можливим завдяки тому, що лососеводам Ісландії дозволили подвоїти обсяги виробництва: вирощувати до 85 тис. тонн в рік. Однак для досягнення цього показника знадобиться близько двох років.
 
За словами Крістіана Девідссона бізнес по вирощуванню лосося в країні переживає третій за рахунком етап розвитку. Фермери мають хороший доступ до капіталу і знань, крім того, в процес залучено ряд досвідчених норвезьких компаній, таких як Norway Royal Salmon (NRS), Salmar, Måsøval Fiskeoppdrett і Midt-Norsk Havbruk.
 
Він додав, що ісландські аквакультурщікі збираються перегнати Фарерські острови за обсягами виробництва лосося (поки фарерці вирощують близько 70 тис. тонн в рік).
 
Очікується, що компаніям буде не складно знайти покупців за кордоном, оскільки зараз для ісландського лосося відкриваються нові ринки, в тому числі в Китаї.
 
Передбачається, що показники продовжать збільшуватись і після 2021 г. Однак Агентство з охорони навколишнього середовища Ісландії встановило обмеження на обсяги вирощуваної риби в деяких фьордах, і багато акваферм наближається до цих лімітів.
 
Слід зазначити, що в Ісландії бізнес з виробництва аквакультурного лосося стикається з опором з боку захисників дикої природи і рибалок. Крім того, зараз вирощувати червону рибу дозволено лише в декількох районах країни - в основному в західних фьордах.
 

Підпишіться

для того, щоб бути в курсі новин